fbpx

Dažniausiai užduodami klausimai B kategorijai

Kiekvieną dieną sulaukiame pačių įvairiausių klausimų, susijusių su B kategorija (automobilio vairavimo teisėmis), kurie neduoda ramybės būsimiems šios kategorijos vairuotojams. Siekiame kuo plačiau ir išsamiau papasakoti kiekvienam susisiekusiam su mumis ar atvykusiam į mūsų vairavimo mokyklas visas mokymosi detales, tačiau šį kartą atrinkome dažniausiai mums užduodamus klausimus, o atsakymais norime pasidalinti ir su Jumis!

Ką galima vairuoti su B kategorija?

KET taisyklėse nurodoma, jog įgyta B kategorija suteikia teisę vairuoti transporto priemones, kurios sveria iki 3 500 kg, taip pat gali būti su prikabinta priekaba, sveriančia iki 750 kg.

Paprastai tariant, turėdami B kategoriją galite vairuoti visus lengvuosius automobilius, kuriuos matote važiuojančius gatvėje.

Ką galima vairuoti su B kategorija

B kategorija – kiek žmonių galima vežti?

Įgiję B kategorijos vairuotojo pažymėjimą Jūs galėsite vežti iki 9 asmenų. Nepamirškite, jog Jūs taipogi esate asmuo, sėdintis tame pačiame automobilyje, tik vairuotojo vietoje, todėl prieš laipindami keleivius į automobilį atsiminkite taisyklę 8+1 ! B kategorijos kursai nesuteikia teisės vežti keleivius autobusu. Tam yra organizuojami D kategorijos mokymai. 

B kategorija keleivių skaičius

Ar su B kategorija galima vairuoti motorolerį?

Taip. B kategorija suteikia teises vairuoti motorolerį (mopedą).

Kiek kainuoja B kategorija?

B kategorijos kaina priklauso nuo keleto dalykų:

  • Mokysitės eksternu (savarankiškai) ar su grupe (teorija+praktika).
  • Mašina, su kuria norėsite mokytis vairuoti bus automatas ar mechaninis.
  • Ar norėsite įsigyti specialų kainų paketą, ar ne.
  • Ateisite su draugu ar vienas.
  • Kita.

Mūsų tikslas visuomet pasiūlyti pačias geriausias kainas norintiems mokytis vairuoti! B kategorijos kursų kainas rasite čia.

B kategorija – kiek sėdimų vietų?

B kategorijai priskiriamas automobilis gali turėti nuo 2 iki 9 sėdimų vietų.

B kategorija sėdimų vietų skaičius

Ar sunku išlaikyti B kategoriją?

Priklausomai nuo to, kiek pastangų dėsite – priklausys ar bus sunku ar ne.  Vairavimo mokyklos tikslas yra padėti visiems norintiems kuo lengviau ir greičiau išmokti vairuoti, tačiau nusiteikti pozityviai vykti į kiekvieną pamoką, priimti vairavimo instruktorių rekomendacijas ir mokymus turite pasistengti Jūs. Kai kurie tiki, jog prieš vykstant į vairavimo mokyklą reikia mokėti nors šiek tiek vairuoti, kadangi taip bus lengvesnė pradžia. JAGO profesionalai šią nuomonę laiko subjektyvia ir „neužpatentuota”, kadangi formuoti pirmus ir teisingus vairavimo įgūdžius reikia pradėti su vairavimo mokyklos pagalba. Pirmomis pamokomis suformuoti tinkami vairavimo įgūdžiai garantuos Jums lengvesnį vairavimo mokymąsi tolimesniais pravažiavimais.

Ar su B kategorija galima tempti priekabą?

Taip. Galite tempti prikabintą priekabą, sveriančią iki 750 kg, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 4 250 kg.

Lankydami B kategorijos pamokas JAGO vairavimo mokykloje Šiauliuose arba Radviliškyje būsite supažindinti su šia informacija iš arčiau.

B kategorija priekaba

Ar su B kategorija galima tempti kemperį?

Taip, jeigu kemperio svoris neviršija 750 kg. Pastebėsime, jog šiam reikalui retu atveju užtenka būti įgijus B kategoriją, kadangi daugumos kemperių svoris viršija 750 kg. Tokiu atveju, planuojantiems keliones su prie automobilio tvirtinamu kemperiu, siūlome įgyti C kategoriją.

Ar su B kategorija galima vairuoti keturratį?

Jeigu norite vairuoti galingąjį keturratį – tam privalomi A ir B kategorijų vairavimo kursai. Vairuoti lengvuosius keturračius bei keturračius galite turėdami atitinkamai AM ir B1 kategorijas. AM kategorijos vairavimo kursai taipogi organizuojami JAGO vairavimo mokykloje.

Ar su B kategorija galima vairuoti traktorių?

Taip, turėdami automobilio vairavimo teises galite vairuoti traktorių, tačiau jam yra taikomas variklio galios apribojimas iki 60 kW.

Pamokų metu mūsų mokyklos instruktoriai supažindins Jus su šia informacija plačiau.

B kategorija traktorius

Kada galima laikyti B kategoriją?

Tai kone dažniausiai užduodamas klausimas mums.
Reikėtų atskirti du dalykus – mokytis ir laikyti. Mokytis B kategoriją tiek eksternu (savarankiškai pasiruošus), tiek su grupe (teorija+praktika) galite pradėti nuo 17 metų. Būdami šio amžiaus galite laikyti B kategorijos teorijos egzaminą Regitroje, taipogi lankyti teorijos pamokas, atlikti visus praktinius pravažiavimus ir išlaikyti praktinę galutinę įskaitą (mokyklinį egzaminą) vairavimo mokykloje.

Tik sulaukę 18 metų galėsite laikyti praktinio vairavimo egzaminą VĮ „Regitra”.

Nepaisant tam tikrų amžiaus apribojimų – JAGO vairavimo mokykla siūlo pradėti mokytis teorinės dalies (Kelių eismo taisyklių) būnant 15 ar 16  metų, kadangi anksčiau įgytos teorinės žinios padės lengviau suprasti kelių eismo kultūrą, taisykles ir kitas svarbias detales ateityje mokantis vairuoti. Nepamirškite ir to, jog kai kurias kategorijos, pavyzdžiui, AM ar A1 galite mokytis atitinkamai nuo 15 ir 16  metų, todėl iki B kategorijos dar galite spėti įgyti kitą!

Ar B kategoriją galima mokytis eksternu?

Mokytis B kategoriją eksternu ne tik galima, bet ir rekomenduojama, kadangi kursų kaina yra mažesnė, o dažniausiai toks mokymosi būdas sutaupo daug laiko!

Mokydamiesi eksternu Jūs savarankiškai analizuojate kelių eismo taisykles, sprendžiate KET testus (Autotestai.lt) bei ieškote atsakymų į klausimus internete. Išlaikę teorijos egzaminą Regitroje ir atvykę į JAGO vairavimo mokyklą Jūs nedelsiant pradėsite atlikinėti praktinio vairavimo pamokas su pasirinktu instruktoriumi bei automobiliu ir sėkmingai išlaikysite galutinę praktinę įskaitą.

Ar norint laikyti B kategoriją reikia praeiti pirmosios pagalbos kursus?

Šiuo atveju, vėlgi, reikia atskirti laikyti ir lankyti. Pradėjus lankyti B kategorijos mokymus vairavimo mokykloje iki pat kursų pabaigos – pirmosios pagalbos kursų pažymėjimas nereikalingas. Tačiau vykdami į Regitrą laikyti teorijos ir/ar praktikos egzamino – privalote su savimi turėti pirmosios pagalbos kursų išklausymo pažymėjimą.

JAGO vairavimo mokykloje pirmos pagalbos mokymus galėsite išklausyti tose pačiose auditorijose, kuriose organizuojami teoriniai užsiėmimai. Šių kursų metu sužinosite ne tik apie pirminį pirmosios pagalbos suteikimą nukentėjusiam eismo įvykyje, tačiau ir svarbias detales, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, kuomet keleivių skaičius yra didelis, o nukentėjusysis yra ne būtinai B kategorijos TP vairuotojas.

Pirmosios pagalbos kursai b kategorijai

Ar vairavimo mokyklose organizuojamos papildomos vairavimo pamokos?

Kiekviena vairavimo mokykla privalo suteikti galimybę mokiniams tobulinti praktinius vairavimo įgūdžius ir ruoštis praktiniam egzaminui. Rekomenduojama prieš renkantis vairavimo mokyklą tiksliai sužinoti, kiek Jums kainuos papildomos vairavimo pamokos, ar jų kaina didės, jeigu neišlaikysite mokyklinės galutinės įskaitos ir ar galėsite laisvai rinktis norimą automobilį papildomoms vairavimo pamokoms.

Ne gana to, jeigu papildomų vairavimo pamokų metu norėsite pasipraktikuoti vairavimo mokyklos mokymo aikštelėje – įsitikinkite, jog ji atitinka visus reikalavimus, yra tvarkinga, erdvi, o joje Jūsų dėmesio neblaškys ir netrukdys kitų vairavimo mokyklų automobiliai.

Ar vis dar vyksta mokymai vairavimo aikštelėje?

Taip. Pirmosios pamokos prasideda mokymo aikštelėje, kadangi tik turėdami reikiamus vairavimo įgūdžius galite važiuoti į gatves. Nežinodami, kaip elgtis kritinėse situacijose, kaip valdyti automobilį bei nejausdami jo gabaritų – galite sukelti rimtus eismo įvykius.

Profesionalūs JAGO vairavimo instruktoriai įvertina mokinių vairavimo įgūdžius jau po pirmųjų pamokų, todėl mokymo aikštelėje ilgai neužsibūna ir įvairius manevrus jau po kelių mokymo valandų atlieka mieste.

Vairavimo aikštelė b kategorija

Ar naudinga, jeigu mokysiuosi vairuoti su tokio paties modelio automobiliu, koks yra Regitroje?

Visų pirmiausia akcentuosime, jog VĮ „Regitra” praktikos egzaminai vyksta ne su vieno ir to paties modelio transporto priemonėmis, o su skirtingų, tad vairavimo mokykloje mokytis būtent su vienu kažkuriuo automobilio modeliu ir tikėtis, kad toks pat „papuls Regitroje” egzamino metu, būtų naivu. Vairavimo mokyklos instruktoriai visuomet rekomenduoja išbandyti savo įgūdžius bent su dviejų skirtingų modelių mokomaisiais automobiliais, kadangi kiekvienas jų turi savų valdymo ypatumų. Atminkite, jog nepriklausomai nuo to, kokiu automobiliu mokysitės vairuoti vairavimo mokykloje – turėdami reikiamus vairavimo įgūdžius Regitroje išlaikysite egzaminą iš pirmo karto su bet kokios markės automobiliu. Tad daug galvoti dėl mokomojo automobilio pasirinkimo – nereikia, kadangi geras mokomasis automobilis bus tas, su kuriuo mokymosi pabaigoje mokėsite puikiai važiuoti!


Turite kitokių klausimų? Maloniai laukiame Jūsų atvykstant į JAGO vairavimo mokyklą Šiauliuose arba Radviliškyje!

Registracija į kursus