fbpx

Vairavimo instruktoriai

Vairavimo instruktoriaus darbas

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vairavimo mokymo instruktoriaus darbas yra itin lengvas ir paprastas. Juk sėdėti automobilyje nėra taip jau sudėtinga, ar ne? Turbūt esate pagalvoję, kaip gerai, kuomet gali sau leisti dirbti kada nori, o turint nedidelį darbo dienos krūvį likusį pusdienį leisti laiką namuose ar pramogauti. Vairavimo instruktoriaus darbas nėra tik sėdėjimas automobilyje – tai įtemptas procesas, kuomet visos darbo dienos metu akys turi būti sutelktos į kelią, mokinį, aplink vykstančius veiksmus kelyje, o kūno raumenys pasiruošę bet kuriuo metu imtis staigių veiksmų siekiant išvengti eismo įvykio net ir po įtemptų 11 darbo valandų!

Iš kur žinoti, ar vairavimo instruktoriaus darbas – Jums? Pagalvokite, ar esate kantrus ir sugebėtumėte išlikti ramus kartodamas tą pačią informaciją kelis ar net keliasdešimt kartų tam pačiam arba keliems skirtingiems mokiniams. Atminkite ir tai, jog kartu su tvirta kantrybe seka ir tolerancija bet kokiam mokiniui, nepriklausomai nuo jo būdo, charakterio, vairavimo įgūdžių, manierų ar bendravimo su Jumis. Jūsų biuras – mokomasis automobilis! – taip, Jūs visą savo darbo dieną praleisite jame, kur daug komforto tikrai nerasite, o po keturių ar penkių darbo valandų suprasite, kad net ir limuzino klasės mokomasis automobilis negali užtikrinti komforto sėdėjimo metu. JAGO vairavimo instruktorius juokaudamas prasitarė, kad skirtumas tarp įprastos mokyklos mokytojo ir vairavimo mokyklos mokytojo yra tas, kad mokantis vairuoti, mokinio iš pamokos negali išleisti, jeigu jis neišmoko pagrindinės daromos klaidos pamokos metu, kadangi ateityje nuo to gali priklausyti jo ir kitų gyvybė, o juk anglų kalbos pamokoje neišmokus vienos taisyklės ją galėsi išmokti vėliau! 

Vairavimo instruktoriaus darbas mokant vairuoti automobiliu su automatine pavarų dėže taipogi nėra nei kiek lengvesnis, kadangi iššūkiai eisme, koncentracija ir mokinio stebėsena išlieka tokie patys kaip ir vairuojant automobilį su mechanine pavarų dėže.

Vairavimo instruktoriai

Vairavimo instruktoriaus išsilavinimas

Vairavimo instruktoriumi bet kurioje vairavimo mokykloje gali dirbti tik tas asmuo, kuriam nustatyta tvarka suteikta tokia teisė. Kitaip tariant, vairavimo instruktorius privalo turėti ne žemesnį kaip aukštąjį koleginį (aukštesnįjį, įgytą iki 2009 metų, ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą, taipogi trejų metų vairavimo patirtį tos kategorijos transporto priemonėmis, su kuriomis vykdo vairuotojų mokymą. Tad jeigu tas pats vairavimo instruktorius Šiauliuose ar bet kuriame kitame mieste moko vairuoti B, A ir C kategorijų transporto priemonėmis, vadinasi jis šias kategorijas yra įgijęs prieš tris ar daugiau metų.

Be išsilavinimo ir vairavimo stažo, vairavimo instruktoriams būtinas ir specialių kursų baigimo liudijimas (pažymėjimas). Šie kursai vyksta pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro patvirtintą mokymo programą, kurią sudaro tokios temos, kaip:

  • Bendroji, pedagoginė ir eismo psichologija
  • Teorijos ir praktinio vairavimo mokymo metodika, techninės mokymo priemonės
  • Transporto aplinkosauga, ekonomiškas vairavimas
  • Kelių eismo taisyklės ir eismo saugumas
  • Vairuotojų mokymo teorijos žinių mokymo kursas
  • Vairuotojų praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursas
  • Kitos kursų organizatorių patvirtintos temos

Vairavimo instruktoriaus licencija galutinai suteikiama Lietuvos transporto saugos administracijoje (LTSA) nustatyta tvarka.

Atlikus visus aukščiau minėtus veiksmus turime šviežiai iškeptą vairavimo instruktorių Šiauliuose arba bet kuriame kitame Lietuvos mieste!

Vairavimo instruktorius

Vairavimo instruktoriaus alga

Turbūt ne vienam teko matyti Šiauliuose vėlų vakarą važinėjančius mokomuosius automobilius. Taip, vairavimo pamokos vykti gali net iki 21 valandos! Kyla klausimas, kiek uždirba vairavimo instruktoriai dirbdami tokias ilgas valandas? Kodėl jie stengiasi dirbti kuo ilgiau ir apmokyti kuo daugiau mokinių per dieną? Dažniausiai tai lemia vairavimo instruktoriaus alga, kuri priklauso nuo išdirbtų valandų kiekio. Vairavimo instruktoriaus atlyginimas Šiaulių regione gali svyruoti nuo, apytiksliai, 500 Eur iki 950 Eur į rankas, priklausomai nuo to, dirbama pilną darbo dieną ar puse dienos, taipogi ar dirbama savaitgaliais.

Dažniausiai nepriklausomai nuo to, vairavimo instruktorius mokina su mechanine ar automatine pavarų dėže – atlyginimui tai įtakos neturi. Pastebėsime, jog daugumoje vairavimo mokyklų Lietuvoje šiltuoju sezono metu, kuomet vykdomi A kategorijos mokymai, ypatingai reikalingi šios kategorijos vairavimo instruktoriai, kadangi dažnu atveju vairavimo mokyklos nepakelia itin didelio norinčiųjų mokytis antplūdžio, tad papildomai atsiradę mokymai daliai instruktorių yra galimybė papildomai užsidirbti.

Klausiate, ar vairavimo instruktoriaus pamokos valandos kaina priklauso nuo jo atlyginimo? Jeigu Jūs mokotės vairavimo mokykloje, kurioje yra įsakymu patvirtinti paslaugų įkainiai, įskaitant ir papildomų vairavimo pamokų kainas, vadinasi Jūs mokate vairavimo mokyklai pagal esamus įkainius nepriklausomai nuo to, kiek vairavimo instruktorius uždirba. Tačiau praktika rodo, kad kai kuriose Europos šalyse vairavimo instruktoriai dirba turėdami individualias veiklas/spec. licencijas, todėl taiko skirtingas vairavimo pamokų valandos kainas, priklausomai nuo mokinių piko, dienos laiko, sezoniškumo ir kitų faktorių. 

Vairavimo instruktoriai Šiauliuose

Geriausi vairavimo instruktoriai Šiauliuose – kaip išsirinkti?

Ką renkatės pirmiau – vairavimo mokyklą ar vairavimo instruktorių? O ką darytumėte, jeigu Jūsų norimas instruktorius dirba vairavimo mokykloje, į kurią nenorite eiti mokytis? Arba dalis Jūsų draugų mokėsi vienoje vairavimo mokykloje, dalis artimųjų kitoje, atsiliepimai apie abiejų mokyklų instruktorius yra labai geri – tačiau iš kur žinoti, kurie vairavimo instruktoriai yra geriausi Šiauliuose?

JAGO vairavimo mokyklos praktika rodo, jog didžioji dalis būsimųjų vairuotojų tik išsirinkę vairavimo mokyklą Šiauliuose, Radviliškyje ar kitame mieste, vėliau renkasi vairavimo mokytoją. Toks rinkimosi būdas yra pakankamai geras, kadangi tai palengvina vairavimo instruktoriaus paieškas jų gausybėje. Išsirinkti vairavimo mokyklą yra vienas iš nesudėtingesnių uždavinių, kadangi šiandien dieną galima palyginti vairavimo mokyklas pagal reitingus internetinėje erdvėje, egzaminų išlaikymo rodiklius naujienų portaluose ar besimokiusiųjų atsiliepimus. Vairavimo instruktorių reitingai sulaukia mažiau paieškų internete, nei konkrečios vairavimo mokyklos ieškojimas, kadangi tik skaitydami atsiliepimus apie vairavimo mokyklą Jūs veikiausiai rasite komentarų ir apie konkrečius vairavimo instruktorius.

Renkantis vairavimo instruktorių atkreipkite dėmesį į tai, ar jis moko vairuoti automobiliu tik su mechanine ar ir su automatine pavarų dėžėmis. Jeigu išsirinktas instruktorius moko tik su vieno tipo automobiliu, nusprendus pakeisti pavarų dėžės tipą – keisis ir Jūsų instruktorius. Žinoma, šį klausimą reikėtų išsiaiškinti dar prieš renkantis vairavimo mokyklą, kadangi vidutiniškai apie 4% mokinių mokymosi metu nusprendžia pakeisti mechaninės pavarų dėžės automobilį į automatinį arba priešingai.

Vairavimo instruktorius ir mokinys

Jeigu renkatės mokytoją papildomoms vairavimo pamokoms atminkite, kad visiems instruktoriams reikalavimai mokymui yra taikomi vienodi, ir, žinoma, atsižvelgiama į tai, kokią kategoriją šis mokina. Papildomos vairavimo pamokos instruktorius tikrina Jūsų žinias ir įtvirtina transporto priemonės valdymo gebėjimus pagal tai, kokie reikalavimai taikomi VĮ „Regitra“ praktiniame egzamine.

Registracija į kursus