fbpx

Kaip parkuoti automobilį?

Pagrindinė baimė suklysti vairavimo egzamino metu vis dar yra parkuojant automobilį. Nuo 2017 metų Regitrai atsisakius egzaminavimo aikštelių, būsimų lengvųjų automobilių vairuotojų įgūdžiai tikrinami tik realaus eismo sąlygomis. Neneigsime, iš pradžių tai sukėlė itin daug baimių didžiajai daliai mokinių, tačiau šiai dienai automobilio pastatymas mieste nurodytu parkavimosi būdu daugeliui vairavimo mokyklą baigusių mokinių yra vieni juokai!

Žinoma, iki šiol mūsų vairavimo instruktoriai sulaukia tokių klausimų, kaip „O ką turėsiu daryti jeigu man lieps parkuotis šonu tarp automobilių, kur mažai vietos?”, „Ką daryti jeigu parkavimosi metu matau, jog netilpsiu tarp automobilių?”, „Noriu parkuotis įstrižai galu, bet už manęs važiuoja automobiliai ir nėra kaip sustoti, kad važiuočiau atbulomis. Ar man įjungti avarinį signalą, ar tiesiog važiuoti toliau kol rasiu kitą vietą?”. Vairavimo mokykloje į tokius klausimus visuomet atsakome praktiškai, todėl prieš VĮ „Regitra” egzaminą tokių klausimų tiesiog nekyla.

Kaip teisingai parkuotis aikštelėje?

Egzamino metu egzaminuotojas Jūsų paprašys automobilį aikštelėje pastatyti nurodytu būdu, o Jūs, savo ruožtu, galėsite pasirinkti sau patogią vietą iš nurodytos atkarpos bei statyti automobilį taip, kaip Jums yra priimtiniau t. y. priekiu arba galu. Teisingas išvažiavimas iš stovėjimo vietos taipogi labai svarbus – pastačius automobilį į norimą vietą Jūs turite išvažiuoti priešingai, nei įvažiavote. Išimtis statant automobilį – lygiagrečiai, nes tai galima daryti tik atbulomis.

Automobilio statymo metu itin svarbu neužvažiuoti ant baltų ženklinimo linijų atskiriančių stovėjimo vietas, taipogi statant automobilį nepastatyti šio per arti ir per toli gale esančios linijos, taipogi laikytis kiek įmanoma vienodesnio atstumo tarp šoninių linijų t. y. pastatyti automobilį kiek galite centruotai. Atminkite ir tai, jog iš pirmo karto nepavykus teisingai pastatyti automobilio Jūs galite pavažiuoti pirmyn ir atgal, kad pasitaisytumėte automobilio padėtį.

Kaip parkuotis atbulomis?

Parkavimosi būdą statmenai, 90 laipsnių kampu renkasi dauguma vairuotojų, jau turinčių vairuotojo pažymėjimą, kadangi įprastai daugelis aikštelių mieste yra parengtos automobilius statyti būtent tokiu būdu. Automobilio pastatymas atbulai dažnu atveju yra patogus, nes vėliau išvažiavimas iš aikštelės yra paprastesnis. Pastebėsime, jog automobilį statant statmenai galite rinktis, į stovėjimo vietą įvažiuoti priekiu arba galu.

Svarbiausi dalykai prieš pradedant judėti atbulomis – pažiūrėti į priekį, į galinio vaizdo veidrodėlį, į kairės pusės veidrodėlį, per kairį petį, į dešinės pusės veidrodėlį ir per dešinį petį. Kuomet pradedate važiuoti atgal, praleiskite kitus eismo dalyvius, o automobilį pastačius į stovėjimo vietą įsitikinkite, kad ratai yra tiesūs, automobilis nėra per toli galinės ženklinimo linijos, yra (kiek įmanoma) stovėjimo vietos centre.

Štai kaip atrodo automobilio statymas galu:

Kaip parkuotis įstrižai?

Lygiai taip pat kaip ir aukščiau aprašytoje situacijoje, taip ir šioje – automobilį statyti įstrižai galite tiek galu, tiek priekiu. Žinoma, galioja tos pačios eismo įvertinimo taisyklės, taipogi kitų eismo dalyvių praleidimas bei automobilio pastatymas kiek įmanoma vienodu atstumu tarp šoninių linijų, ne per toli ir ne per arti galinės ženklinimo linijos.

Kaip atrodo automobilio statymas įstrižai galu:

Kaip parkuotis lygiagrečiai?

Kone vienas iš sudėtingiausių automobilio statymo būdų yra parkavimasis šonu. Praktika ir atsiliepimai rodo, jog tiek būsimi vairuotojai mokymų metu, tiek jau turintys vairuotojo pažymėjimą labiausiai vengia šio automobilio statymo būdo, kadangi realiame eisme statant automobilį reikia ne tik staigiai įvertinti laisvos vietos dydį, bet ir pastatyti automobilį taip, jog priešais ir gale esantys automobiliai turėtų pakankamai vietos išvažiuoti.

Turbūt ne vienam iš jūsų teko pastebėti nubraukimais paženklintus automobilių galinių buferių kairiąsias puses bei priekinių buferių dešiniąsias – dažnu atveju tokie automobilio apgadinimai atsiranda būtent statant automobilį lygiagrečiai. Neįvertinamas ir tinkamai nepasirenkams atstumas iki priešais esančio automobilio gali padaryti nuostolių tiek Jums, tiek niekuo dėtam priekyje esančio automobilio vairuotojui.

Kaip atrodo parkavimasis įstrižai:

Kaip parkuotis priekiu?

Automobilio statymas priekiu nereikalauja ypatingesnių gebėjimų nei parkavimas galu. Kuomet išsirenkate stovėjimo vietą, prieš pradedant važiuoti link jos būtina pažiūrėti į priekį, galinio vaizdo veidrodėlį, dešinės pusės veidrodėlį, per dešinį petį, į kairės pusės veidrodėlį, per kairį petį ir dar kartą į galinip vaizdo veidrodėlį.

Parkavimosi priekiu ypatumus galite matyti VĮ „Regitra” pateiktame vaizdo įraše:

Šaltinis: VĮ „Regitra” YouTube kanalas.


Ar reikia tik parkavimui skirtų papildomų pamokų prieš Regitrą?

Vairavimo įgūdžių tobulinimas prieš praktinį egzaminą Regitroje yra teisingas pasirinkimas, tačiau ar verta visą pravažiavimą paskirti tik tam, kad dar kartą visais įmanomais būdais prisiparkuotumėte mieste? Skirti viso pravažiavimo laiko tik vienam dalykui galbūt nereikėtų, tačiau jeigu jaučiate, kad automobilio pastatymas yra Jūsų silpna vieta – informuokite instruktorių, kad norite išbandyti visus parkavimo būdus skirtingose miesto vietose. Tuo pačiu prieš egzaminą dar kartą pravažiuosite pro sudėtingiausias miesto vietas ir pasikartosite automobilio parkavimo manevravimą.

Registracija į kursus