fbpx

C, CE kategorijų egzaminas aikštelėje

Jeigu jau teko laikyti praktinį egzaminą Regitroje su sunkvežimiu žinote, kokius pratimus turite atlikti egzamino metu. JAGO vairavimo mokyklos sėkminga praktika rodo, kad daugiau nei 87% mokinių pakartoti egzamino Regitroje neturi, kadangi visi pratimai egzaminavimo aikštelėje yra atlikti tinkamai jau iš pirmo karto. Visgi, jeigu dar nesusidūrėte su vairavimo įgūdžių egzaminu – keletas dalykų, kuriuos turite žinoti apie C, CE kategorijų praktinį egzaminą VĮ „Regitra” ir dalį, kuri vyksta aikštelėje.

  • Egzaminuojant C arba CE kategorijos transporto priemone bus patikrinama, ar sugebate žiūrėdamas atgal tik per užpakalinio vaizdo veidrodžius nuvažiuoti tiesiai atbulomis neišvažiuodamas iš eismo juostos, ne mažesnį kaip 5 transporto priemonių (junginio) ilgio atstumą. Atminkite, kad šio pratimo metu bus vertinamas tinkamas sustojimas prieš eismo juostos pabaigą, sustojimų kiekis, atsižvelgiama į tai, ar užvažiavote ant juostos, žyminčios ištisinę liniją arba gairelę.
  • Egzaminuojant vairuotojus-profesionalus turi būti patikrinta, ar egzaminuojamasis sugeba žiūrėdamas atgal tik per užpakalinio vaizdo veidrodžius, ne daugiau kaip du kartus įjungęs atbulinės eigos pavarą ir ne daugiau kaip vieną kartą išlipęs apsižvalgyti, įvažiuoti atbuline eiga į pakrovimo platformą / rampą imituojančius vartus ir sustoti ne toliau kaip 1 m atstumu nuo rampos galą imituojančių gairelių jų nepaliesdamas. Šis pratimas dar gali būti vadinamas „S” formos pratimu.

Nuotraukos šaltinis: regitra.lt

Atminkite, kad prieš pradedant manevrą transporto priemonė arba jos junginys turi būti pastatyta už 4 transporto priemonių arba junginio ilgio į priekį nuo pakrovimo platformą / rampą imituojančių vartų galo ir už 3 transporto priemonių (junginio) pločio į kairę nuo vartų bei lygiagrečiai jiems. Šio pratimo metu bus patikrinama, ar sugebate važiuoti tiksliai ir sustoti nurodytoje vietoje. Manevrui atlikti bus parinktas laisvas, ne trumpesnis kaip 80 m ilgio kelio ruožas arba tokio paties ilgio atkarpa aikštelėje.

  • Atsižvelgiant į priekabos konstrukcinius ypatumus ir tinkama seka atlikdamas visus reikiamus veiksmus egzamino metu turėsite saugiai atkabinti priekabą. Šiuo atveju itin svarbu prieš atkabinant pasirinkti tinkamą vietą ir pastatyti sunkvežimį kiek galima tiesiau priekabos atžvilgiu, taip pat įjungti sunkvežimio bei priekabos stovėjimo stabdį ir išjungti variklį.
  • Kaip ir priekabos atkabinimas, taip ir prikabinimas – tai taipogi turėsite atlikti praktinio C, CE kategorijų egzamino metu VĮ „Regitra”. Prikabinimo metu galite ne daugiau kaip vieną kartą išlipti apsižvalgyti ir prikabinti priekabą. Atliekant šią užduotį nepamirškite patikrinti, ar priekabos stovėjimo stabdys yra įjungtas, ar atitinka vilkiko ir priekabos sukabinimo įtaisų aukštis bei padėtis ir, jei reikia, sureguliuoti. Pačioje pabaigoje svarbu patikrinti, ar visi priekabos šviesos prietaisai veikia tinkamai.

Atminkite, kad atliekant pratimus aikštelėje neturite skubėti ir tekinomis bėgti iš sunkvežimio laukan bei atgal. Egzamino metu viską atlikdami lėčiau turėsite laiko apmąstyti, ar visus veiksmus atlikote gera seka ir tinkamai.

Registracija į kursus