fbpx

Kaip išsirinkti tinkamą vairavimo mokyklą savo mieste?

Kaip išsirinkti tinkamą vairavimo mokyklą savo mieste?

Ne vienam norinčiam išmokti vairuoti iškyla klausimas, kokią vairavimo mokyklą išsirinkti. Ne tik didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar Šiauliuose, bet ir mažesniuose dabar yra daug vairavimo mokyklų, todėl nuspręsti, kurią pasirinkti arba, kurios yra geriausios – tikras iššūkis. Taip pat neretai norintys pradėti vairuoti kelia daugybę reikalavimų ne tik sau, bet ir pačiai vairavimo mokyklai: vieni žmonės pageidauja, kad vairavimo mokyklos būtų netoli namų ar darbo, antri reikalauja geros kainos, tuo tarpu treti nori, kad kursai vyktų patogiu laiku. Nepaisant visų keliamų reikalavimų, mokiniai nori, kad rasta vairavimo mokykla būtų geriausia jų mieste, o vairavimo mokymai vyktų su naujausiais automobiliais, kokie yra naudojami ir vairavimo egzaminuose „Regitroje“. Kad vėliau netektų nusivilti, renkantis gerą vairavimo mokyklą verta atkreipti dėmesį į šiuos dalykus: sąlygos ir kaina, vairavimo mokyklų reitingai, atsiliepimai. Dažnai kursus baigę mokiniai savo gera ir bloga patirtimi dalinasi su draugais ar palieka komentarus internetinėje erdvėje.

Ar galima pasitikėti vairavimo mokyklų atsiliepimais internete?

Vairavimo mokyklos susilaukia tiek teigiamų, tiek neigiamų atsiliepimų. Atsiliepimus apie vairavimo mokyklas galima rasti įvairiose Facebook grupėse, pačiuose vairavimo mokyklų Facebook puslapiuose, internetiniuose portaluose, tokiuose kaip Rekvizitai.lt ar vmreitingai.lt. Neretai atsiliepimus galima pamatyti ir pačių vairavimo mokyklų interneto svetainėse, tačiau dažnu atveju tai yra tie patys atsiliepimai, kurie jau buvo paskelbti, pavyzdžiui, Facebook puslapyje ir tiesiog perkelti į vairavimo mokyklos svetainę.

Atsiliepimus vairavimo mokyklų  mokiniai rašo apie mokyklų personalą, vairavimo teorijos ir praktinio vairavimo mokytojus. Atsiliepimai dažniausiai yra teigiami ten, kur galima identifikuoti, koks tai asmuo, pavyzdžiui, Facebook, Google atsiliepimai, o tai galima paaiškinti tuo, jog mokiniai noriai dalijasi savo patirtimi, kai mokymosi procesas jau praėjo ir jie gavo išsvajotą vairuotojo pažymėjimą. Neigiamus atsiliepimus dažniausiai rasite ten, kur juos galima palikti anonimiškai, kadangi didžioji dalis buvusių mokinių nenori viešai atskleisti savo duomenų, įskaitant nuotrauką ar tiesiog vardą.

Apie ką labiausiai reikėtų pasidomėti renkantis vairavimo mokyklą?

Prieš nusprendžiant, kokia mokykla yra geriausia, reikia apgalvoti, kurie kriterijai yra svarbiausi: kursų kaina, vieta, vairavimo mokyklos reitingai, instruktorių vertinimas, turimos transporto priemonės ir jų kiekis, paskaitų laikas, mokymų būdas (eksternu, nuotoliniu būdu, gyvai ir pan.). Pirmiausia, atkreipiamas dėmesys į kainą ir sąlygas. Reikėtų nuodugniai išsiaiškinti visas mokymo bei sutarties sąlygas, kainą ir kas už ją suteikiama. Taip pat vertėtų pasidomėti, kiek kainuoja papildomos vairavimo pamokos, kurių gali prireikti įgūdžių tobulinimui ateityje. Jei pagrindinis kriterijus yra maža kaina ir kiti kriterijai nesvarbūs, tuomet mokyklos pasirinkimas aiškus – kuri siūlo mažiausią kainą.

Ne visos vairavimo mokyklos siūlo mokėjimą už kursus išsimokėtinai, tačiau jeigu toks mokėjimas Jums yra aktualus, verta pasidomėti, ar vairavimo mokykla turi mokėjimo alternatyvų pasirinkimą (pvz., JAGO vairavimo mokykloje mokėti už kursus galima dalimis be palūkanų, pasirašant sutartį su SB lizingu; taipogi galima sumokėti pradinį įnašą už teorijos kursą, o likusią dalį susimokėti tik prieš praktines vairavimo pamokas ir pan.). Nepamirškite, jog mokėjimas už B ar bet kurios kitos kategorijos kursus dalimis yra patogus būdas atsiskaityti planuojant savo asmenines išlaidas.

Bene svarbiausias dalykas, renkantis vairavimo mokyklą – geri vairavimo instruktoriai. Tačiau iš kur žinoti, kuris instruktorius yra tas „vienintelis“, kuomet Jūs nei vieno nepažįstate? Kiekvieną mėnesį JAGO vairavimo mokykla atlieka dalies mokinių apklausą su tikslu sužinoti, kokias svarbiausias instruktorių savybes išskiria patys mokiniai:

  1. Vairavimo instruktorius turi puikiai išmanyti Kelių eismo taisykles, taip pat mokėti jas paprastai ir suprantamai paaiškinti mokiniams.
  2. Kantrybė. Pradedantieji vairuotojai dar daug ko nemoka ir dažnai vairuodami daro klaidų, todėl instruktorius turi kartais kelis kartus aiškinti tuos pačius dalykus.
  3. Gera nuotaika. Niekam nebus malonu važiuoti su piktu ar blogos nuotaikos instruktoriumi. Atvirkščiai, kai mokytojo nuotaika yra gera, jis nevengia papokštauti, o mokinys atsipalaiduoja, nejaučia įtampos.
  4. Pasitikėjimas. Vairavimo mokymo automobiliuose yra įrengti papildomi pedalai, kurie turėtų būti naudojami tik išskirtiniais atvejais, kai reikia išvengti eismo įvykio. Instruktorius turi kiek įmanoma pasitikėti mokiniu, leisti jam klysti ir mokytis iš savo klaidų, kitaip neįgaus pasitikėjimo ir sunkiai seksis mokytis.
  5. Pasitaiko mokinių, kuriems nesiseka ir praranda motyvaciją mokytis, tuo atveju labai padeda vairavimo instruktoriaus padrąsinimas ir papildomas motyvavimas.

JAGO vairavimo mokyklos instruktoriai pasiruošę Jums suteikti visus reikiamus įgūdžius, padėsiančius puikiai vairuoti automobilius, motociklus bei sunkvežimį.

Ar vairavimo mokykloje būtinai turi būti tokie patys automobiliai kaip ir regitroje?

Dalis būsimųjų vairuotojų, besirenkančių vairavimo mokyklą, atkreipia dėmesį į turimas mašinas, skirtas praktikos pravažiavimams. „Regitroje“ egzaminavimui skirtų automobilių parkas yra atnaujinamas kas 3 metus. Vairavimo mokyklos stengiasi taip pat naujinti savo turimų automobilių, skirtų mokymui, parką. Verta paminėti, jog JAGO vairavimo mokyklos naujausi automobiliai – „Kia Ceed“ –  tokie pat, kaip ir naudojami „Regitros“ praktinio egzamino metu.

Vairavimo mokyklos instruktoriai yra ne kartą minėję, jog geram vairuotojui automobilio modelis nesvarbus. Įrodymas – nepriklausomai nuo to, ar mokiniai Regitroje laiko egzaminą su tokiu pačiu automobiliu, kokiu mokėsi vairavimo mokykloje, ar ne – išlaikymo procentas beveik nesiskiria!

Gausus vairavimo instruktorių pasirinkimas gali būti ženklas, kad laukia dažna jų kaita?

Tikrai ne. Vairavimo instruktorių kiekis nenurodo ar laukia dažna jų kaita, ar ne.  Mokykla gali turėti daug instruktorių, jeigu yra didelis norinčiųjų kiekis mokytis vairuoti. Kai kuriose vairavimo mokykloje mokiniams vairavimo instruktoriai yra parenkami pagal tai, kuris turi mažiausią užimtumą. JAGO vairavimo mokykloje mokiniams yra suteikta galimybė patiems pasirinkti ne tik instruktorių, bet ir mokomąjį automobilį praktiniams pravažiavimams. Nepamirškite – kuo daugiau instruktorių, tuo mažesni laiko tarpai tarp pravažiavimų, kadangi nėra eilių. Šiauliuose laikoma, kad optimaliausias vairavimo instruktorių kiekis, tenkantis vienai vairavimo mokyklai, yra 6-9 vairavimo instruktoriai. Jeigu pasirinkote vairavimo mokyklą, kurioje yra iki 3-4 instruktorių – gali tekti ilgai laukti sekančios vairavimo pamokos.

Vairavimo pamokų laikas turėtų būti paskirstytas efektyviai (optimaliausia 2 pravažiavimai per savaitę), todėl atkreipkite dėmesį, kaip greitai ir nesudėtingai galite užsiregistruoti vairavimo pamokai norimu laiku. Venkite iš anksto sudėlioto vairavimo pamokų grafiko.

Ar visos vairavimo mokyklos gali suteikti norimos kategorijos mokymus?

Vienos mokyklos specializuojasi rengdamos tik tam tikrų kategorijų kursus, o kitos gali pasiūlyti platų pasirinkimą. Daugiausia žmonių nori išmokti vairuoti lengvąjį automobilį, todėl nerasite mokyklos, kuri nerengtų B kategorijos kursų. Greta B kategorijos, dažniausiai vairavimo mokyklos rengia ir A kategorijos kursus (rečiau – A2, bei A1), mažiausiai – C, CE (sunkvežimis).

Ar visos vairavimo mokyklos teikia konsultacijas karantino metu?

Karantinas neaplenkė, tikriausiai, nei vienos įmonės. Karantino metu vairavimo mokyklos buvo priverstos dalinai riboti, o kai kuriais atvejais visiškai nutraukti savo veiklą. JAGO vairavimo mokykla stengėsi kuo greičiau sugrįžti prie darbų, todėl pirmiausia perėjo prie teorijos mokymų nuotoliniu būdu, kurie, prasidėjus pirmam karantinui, vyksta lig šiol. Jų metu galima tiesiogiai bendrauti su mokytoju, mokytojui – su mokiniais. Vairavimo kursai internetu turi ir savo privalumų: nesvarbu kur bebūtumėte, prie pamokos galite jungtis per telefoną, kompiuterį ar planšetę, o ir vykti iš namų niekur nereikia. Visiems besimokantiems yra teikiamos teorijos konsultacijos.

Renkantis vairavimo mokyklą svarbu atkreipti dėmesį, kaip greitai ji reaguoja į Jūsų užklausas (atsako į el. laišką, pateikia atsakymą telefonu, atrašo per Facebook ir kt.). Spartus vairavimo mokyklos reagavimas į bet kokią Jūsų užklausą dar nepradėjus mokytis leidžia suprasti, kad mokymosi metu klausimai bus sprendžiami taip pat operatyviai.

Rinkitės vairavimo mokyklą, kurioje nepatirtumėte streso!

Deja, tačiau vis dar pasitaiko vairavimo mokyklų, kuriose dirbantys instruktoriai dažnai būna pikti, blogos nuotaikos, suirzę, o tai daro blogą įtaką mokinių savijautai bei mokymosi procesui. Žinoma, neneigsime, kad vairavimo instruktoriaus darbas yra sudėtingas – nuolatinis stresas, įtampa ir atsakomybė, už greta sėdintį būsimą vairuotoją bei jo saugumą. Nepaisant to, vairavimo instruktorius turi išlikti profesionalus iki pat darbo pabaigos. Jeigu jau po pirmųjų vairavimo pamokų pajutote, kad vairavimo instruktorius nėra tas, su kuriuo jaučiatės puikiai mokymosi metu – verta pakeisti kitą vairavimo instruktorių.

Registracija į kursus