Kiekvienas, tik galvojantis pradėti mokytis vairuoti, susiduria su dilema, kurią vairavimo mokyklą rinktis. Vieni renkasi tiesiog žinomiausią vairavimo mokyklą mieste, o kiti ieško instruktoriaus, kuris galėtų tinkamai paruošti savarankiškam automobilio vairavimui. Geri vairavimo instruktoriai ne tik įkvepia pasitikėjimo, nuo jų kompetencijos priklauso mokymosi tempas, progresas. Šiame straipsnyje kaip tik ir bandysime padėti rasti gerą vairavimo instruktorių savo mieste.
Dauguma būsimų vairuotojų norėtų mokytis vairuoti pas geriausią vairavimo instruktorių savo mieste. Tada iškyla klausimas, o kaip gi žinoti, ar instruktorius atitinka keliamus lūkesčius. Vairavimo instruktoriaus darbas nėra toks lengvas, kaip gali atrodyti, reikia profesinio ir psichologinio pasiruošimo. Taigi, svarbiausios savybės, kurias turi geras vairavimo instruktorius:
Dažnai atsiliepimai apie vairavimo instruktorius sklinda iš lūpų į lūpas. Jums gali užtekti pasiklausti draugų, jau turinčių vairuotojo pažymėjimą, pas kokį vairavimo instruktorių jie mokėsi vairuoti. Jei vien draugų nuomonės nepakanka, atsiliepimų apie vairavimo instruktorius galima rasti forumuose, grupėse ar puslapiuose, susijusiose su vairavimu. Taigi, ar galima pasikliauti atsiliepimais apie vairavimo instruktorius? TAIP.
Internete žmonės noriai dalijasi patirtimi ir įspūdžiais. Jei savo profilių neslepiantys žmonės atsiliepimuose įrašo instruktorių vardus ir pavardes, bei nurodo svarbiausias priežastis, kodėl jiems patiko ar nepatiko mokytis pas vieną ar kitą instruktorių, labai tikėtina, kad tokie komentarai yra tikri. Dažniausiai mokiniai pažymi, kad su vairavimo instruktoriumi pavyko užmegzti draugišką ryšį ir tuomet kiekviena vairavimo pamoka tapo malonumu ir mokinys įtampos mokydamasis nejautė. Pagrindinės teigiamos asmeninės savybės, akcentuojamos komentaruose – kantrybė, tolerancija, geras humoro jausmas. Vairavimo instruktoriai, turintys šias savybes, yra geriausi mokytojai.
Reikia nepamiršti, kad visi žmonės yra individai, todėl ir bendrauti su vienais yra lengviau – su kitais sunkiau. „Mokinukui” gali netikti mokymo metodika, mokymo būdas, per ramus ar per intensyvus mokymosi tempas, todėl ir vairavimo pamokos gali tapti kančia. Tai yra visai normalu, kai susiduria įvairių charakterių žmonės, todėl normalu, jog pasitaiko ir nekokių atsiliepimų, bet vieną pusę kaltinti būtų neetiška, juk vairavimo pamokos metu bendravimas vyksta tarp dviejų žmonių.
Mokymasis vairuoti – gan ilgas procesas. Pirmiausia, reikia išmokti kelių eismo taisykles, o sukauptas žinias būtina patikrinti laikant teorijos egzaminą. Išklausius bent 5 teorijos paskaitas arba išsilaikius kelių eismo taisyklių teorinį egzaminą „Regitroje”, žinias galima pritaikyti praktikoje. Vairavimo instruktoriaus užduotis yra ne tik išmokyti, bet ir sukurti palankias mokymosi sąlygas būsimajam vairuotojui. Pasitaiko, jog vairavimo pamokos tampa kančia, dingsta motyvacija mokytis, nebesinori vairuoti su pasirinktu instruktoriumi. Kaip elgtis tokiu atveju ir ką daryti, jei nepavyksta niekaip surasti bendros kalbos ir jaučiate trintį? B kategorijos praktinės pamokos trunka 30 akademinių valandų (net 15 pravažiavimų), todėl tinkamas instruktoriaus pasirinkimas yra svarbus mokymosi kokybei. Pirmiausia, nebūtina daryti kardinalių pokyčių ir keisti vairavimo mokyklos. Visada galima susisiekti su administracija ir ji suras kompromisą. Vienas iš galimų sprendimų – vairavimo instruktoriaus keitimas. Įprasta, jog vairavimo mokyklos turi ne vieną ir ne du vairavimo instruktorius, todėl pakeisti instruktorių galima bet kuriame mokymosi vairuoti etape. Būtina paminėti, kad konfliktai būna labai retai, o „mokinukai” dažniausiai keičia instruktorių ne dėl jo asmeninių savybių, o dėl noro įgyti įvairios patirties.
JAGO vairavimo mokykloje Šiauliuose šiuo metu dirba net 9 vairavimo instruktoriai, todėl jei vieno instruktoriaus mokymo metodai netinka, galite drąsiai kreiptis į administraciją ir ji padarys viską, kad patenkintų jūsų mokymosi lūkesčius.